Outplacement.

Outplacement to program, mający na celu przygotowanie zwalnianych pracowników do efektywnego radzenia sobie na rynku pracy oraz ograniczenie negatywnych emocji związanych z utratą dotychczasowego zatrudnienia. Prowadzimy szkolenia grupowe oraz  indywidualne sesje coachingu kariery.

Podczas  szkolenia  ?Jak efektywnie radzić sobie na rynku pracy? uczestnicy dowiedzą się m.in. :

- jak wykorzystać swoje silne strony w planowaniu kariery

- w jaki sposób stworzyć skuteczny plan działania

- jak obecnie wygląda rynek pracy oraz w jaki sposób przebiega proces rekrutacyjny w firmach

- w jaki sposób efektywnie szukać pracy

- jaki napisać CV oraz list motywacyjny

- w jaki sposób budować pozytywną relację podczas spotkania rekrutacyjnego

- jak panować nad emocjami i zminimalizować stres podczas rozmowy rekrutacyjnej

- jak odpowiadać na "trudne pytania" i dlaczego rekruter je zadaje

- w jaki sposób pytać o ważne dla nas sprawy podczas rozmowy rekrutacyjnej

- w jaki sposób pokazać pracodawcy korzyści wynikające z doświadczenia, wykształcenia, umiejętności

- w jaki sposób negocjować warunki zatrudnienia (umowa, godziny pracy, wynagrodzenie)

Szkolenia prowadzone jest metodą warsztatową ograniczając wykład do niezbędnego minimum. Zależy nam, żeby nauczyć uczestników konkretnych umiejętności komunikacji międzyludzkiej, które według nas mogą być bardzo przydatne podczas rozmów w sprawie pracy . Wierzymy, że doświadczenia i trening nowych umiejętności pozwalają maksymalnie zwiększyć proces zapamiętywania, oraz zmniejszyć stres podczas realniej rozmowy z rekrutacyjnej.


Indywidualne sesje coachingu kariery.

Celem sesji  jest wypracowanie przez uczestnika planu działania po utracie pracy oraz pokazanie perspektywy, że człowiek posiada wszystkie niezbędne zasoby pozwalające odnaleźć właściwe rozwiązania nawet w najtrudniejszych sytuacjach życiowych. Coach pomaga zobaczyć szerszą perspektywę sprawy oraz odkryć ukryty potencjał i motywację do działania. Nie daje odpowiedzi, ale zadaje pytania, które pozwalają je znaleźć. Pomaga ustalić punkt wyjścia, zdefiniować precyzyjnie cele oraz odnaleźć korzystne sposoby ich osiągania. Sesja jest uzupełnieniem warsztatu ?Jak efektywnie radzić sobie na  rynku pracy?? w odniesieniu do indywidualnego zapotrzebowania uczestnika lub osobnym procesem rozwojowym.