Psychologia sportu w praktyce

Trening mentalny, to tak naprawdę trening umysłu. Jest fenomenalnym narzędziem, które pokazuje zawodnikowi, że ma w sobie wszystkie zasoby, by osiągać jeszcze większe możliwości, niż sam zakłada. Poprzez rózne ćwiczenia motywacyjne wpływamy na nasze przekonania, emocje i myśli. Robimy to po to, by one wspierały nas w dążeniach i uświadomiły nam, że możemy zdobywać więcej.

Podczas sesji treningu mentalnego wykorzystujemy techniki i narzędzia z zakresu: psychologii sportu, psychologii pozytywnej, coachingu, kinezjologii sportowej, neurodydaktyki i neuropsychologii.

Trening umiejetności mentalnych pozwala odkrywać to, co jest dla nas najważniejsze oraz zobaczyć jaką mamy w sobie motywację do działania oraz do treningu.

W sferze mentalnej sportowiec musi znaleźć ducha walki i przekonać samego siebie, że jest w stanie pokonać bariery, które stanowią przeszkodę do jego efektywności.

Oferujemy skuteczne wsparcie dla zawodników w postaci rozwojowych spotkań indywidualnych lub cykliczne sesje mental coachingu grupowego z zespołami we współpracy ze sztabem trenerskim.

Zapraszamy do kontaktu.

Tel. 534 934 966

Coaching mentalny prowadzi Paweł Sutowicz.


Bariery z którym często zmaga się sportowiec:

- brak umiejetności wyznaczania realnym i amitnych celów,

- brak pewności siebie i zaniżona samoocena,

- kłopoty z koncetracją,

- lęk przed porażką,

- brak koncentracji

- silne działanie krytyka wewnętrznego

- nie umiejetność radzenia sobie z porażką.

Trening mentalny przeznaczony jest dla:

- sportowców

- trenerów personalnych

- nauczycieli wychowania fizycznego

- rodziców sportowców

- partnerów sportowców

- osób aktywnie uprawiających sport

- osób, chcących powrócić do sportu/wysiłku fizycznego.