Paweł Sutowicz

Trener biznesu, coach ICF, trener mentalny, handlowiec, właściciel CSIC, certyfikowany konsultant DISC D3 – (Certified Behavioral Consultant) oraz TALENT REFLECT.

Posiada 10 lat doświadczenia coachingowego i trenerskiego.

Sport mental coach-International Coaching Federation.

Specjalizacja trenerska: warsztaty sprzedażowe i szefowskie, komunikacja w firmie, obsługa klientów, coaching, trening mentalny dla sportowców.

Wykształcenie:

Certyfikowany trener Akademii Trenerów Biznesu Kontrakt OSH.

Uczestnik Studium Zawodowego Coacha Biznesu NOVO. Kursy: COACH BIZNESU i PROFESJONALNY COACH – łącznie 147 godzin rozwoju praktycznych umiejętności coachingowych . Akredytacja: ACTP Accredited Coaching Training Program-International Coach Federation.

Posiada międzynarodowy certyfikat konsultanta DISC D3 oraz uprawnienia do stosowania narzędzia diagnostycznego służącego do badania indywidualnych stylów zachowań ludzi, ukrytych motywatorów oraz ról zespołowych oraz badania talentów w oparciu o metodologie Gallupa.

Obecnie w trakcie studiów na kierunku: PSYCHOLOGIA w Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University z siedzibą w Nowym Sączu.

Absolwent studiów podyplomowych Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie: PSYCHOLOGIA BIZNESU DLA MENEDŻERÓW z akredytacją EQUIS (European Quality Improvement System) oraz kierunku: ZARZĄDZANIE LUDŹMI W FIRMIE.

Ukończył specjalistyczny program studiów podyplomowych dla kadry zarządzającej w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie na kierunku: LIDER BIZNESU oraz kurs coachingu Jenny Rogers, autorki bestselerowej książki "Coaching".

Posiada certyfikat międzynarodowej koncepcji do pracy z metaforą i obrazem Points of You The Coaching Game" akredytowanego przez ICF (International Coach Federation).

Kompetencje biznesowego coachingu narzędziowego zdobył w Grupie Szkoleniowej KONTRAKT OSH.

Studia wyższe magisterskie ukończył na Uniwersytecie Humanistyczno - Przyrodniczym im. Jana Kochanowskiego w Kielcach na kierunku: fizjoterapia.

Absolwent dziennego pomaturalnego studium Akademii Świętokrzyskiej im. Jana Kochanowskiego w Kielcach na kierunku: Ratownictwo Medyczne.

Posiada pełne uprawnienia do pracy nauczycielskiej, ukończył kurs pedagogiczny ( 420 godz. : psychologia, pedagogika, metodyka nauczania) na Politechnice Świętokrzyskiej w Kielcach.

Doświadczenie:

Od maja 2012 prowadzi własną działalność szkoleniowo-consultingową, w której odpowiada za sprzedaż, badanie potrzeb szkoleniowych, projektowanie i prowadzenie warsztatów z zakresu psychologii komunikacji, sprzedaży i obsługi klientów oraz zarządzania ludźmi w firmie. Prowadzi indywidualne wsparcie coachingowe dla biznesu oraz w obszarach rozwoju osobistego i efektywności w sporcie.

Od czerwca 2018 trener mentalny-Korona Handball – PGE Superliga Kobiet.

Od września 2019 trener mentalny AZS Społem Kielce - pierwsza liga piłki ręcznej mężczyzn.

Od 2015-2017 Wykładowca w Studium Trenerów i Coachów Uczelni Łazarskiego w Warszawie.

Od  2012 do 2017 roku trener w firmie ubezpieczeniowo-inwestycyjną FMG INTERNATIOMAL S.A. największym w Polsce partnerem MetLife Amplico. Odpowiedzialny jest za projektowanie i prowadzenie warsztatów szkoleniowych dla agentów w obszarach sprzedaży oraz dla kadry kierowniczej z zakresów: zarządzania zespołem oraz coachingu indywidualnego z pracownikami.

Od stycznia 2011 do grudnia 2017 trener rozwoju osobistego (przeprowadził ponad 4600 godz. indywidualnych oraz grupowych sesji z zakresu rozwoju osobistego oraz coachingu kariery).                       

Od 2010 do stycznia 2014 partner Grupy Szkoleniowej KONTRAKT OSH -mobilny handlowiec, trener, konsultant, coach. Odpowiedzialny za badanie potrzeb szkoleniowych, projektowanie warsztatów, prowadzenie zajęć oraz sprzedaż szkoleń. Specjalizował się w szkoleniach z zakresu: sprzedaży, obsługi klienta, umiejętności szefowskich oraz coachingu.

Od 2004 w branży sportowej i fitness: menedżer, trener personalny, instruktor fitness, właściciel Centrum Terapii Holistycznej RehFit.

Przez dwa lata koordynował Świętokrzyski Klub Trenerów Biznesu Stowarzyszenia Konsultantów i Trenerów Zarządzania MATRIK z Krakowa.

Sam o sobie:

Jestem sportowcem, od lat trenuję sztuki walki, kolarstwo górskie i sporty siłowe. Uwielbiam wyprawy w góry, pasjonuję się psychologią, fotografią oraz sportami motorowymi - enduro i motocross.